Úvodní stránka » Základní škola » Akce » ŽŠ Buštěhrad English Language Newsletter

ŽŠ Buštěhrad English Language Newsletter

ZŠ Buštěhrad has electronically published its own 4 page English Language Newsletter. The Newsletter is sent to all students on Google School during the closure of the school. The Newsletter has English language activities for all age groups. To date the school has electronically published two Newsletters (Vol., 1 3rd April and Vol., 2 10th April). The next Newsletter will be electronically published on 25th April.

ZŠ Buštěhrad vydává vlastní čtyřstránkový anglický zpravodaj v elektronické podobě. Zpravodaj je posílán všem studentům přes Google School po celou dobu uzavření školy. Obsahuje cvičení v anglickém jazyce pro všechny věkové kategorie. Škola zatím vydala 2 čísla zpravodaje (Vol. 1 3.dubna a Vol. 2 10.dubna). Následující číslo bude vydáno 25.dubna.

Mathew Booth

14. dubna 2020