Adventní trhy v Drážďanech

Stalo se již tradicí, že naše škola navštěvuje každý rok nejstarší adventní trhy v Německu, které se konají v Drážďanech. Každý rok je tento výlet spojen s prohlídkou města a zajímavé památky, ani letos tomu nebylo jinak. Děti od 6. do 9. třídy s doprovodem učitelů navštívily nejen centrum Drážďan s historickým trhem, ale i vánoční trhy, kde si mohly zakoupit nejrůznější suvenýry a třeba se i projet na obřím kole či si koupit tradiční drážďanskou štolu. Žáci 7.-9. tříd mohli navíc při nákupech na trzích nebo v obchodním domě využít své znalosti z německého jazyka. Letos nám přálo i počasí, celý den krásně svítilo sluníčko a všichni jsme měli skvělou náladu.

Výlet jsme zakončili prohlídkou v jednom z nejúžasnějších vědeckých muzeí v Evropě, v Hygienickém muzeu. V muzeu si děti mohly prohlédnout, jak funguje lidský organismus a na vlastní kůži si vyzkoušet, jak fungují jejich smysly. Žáci byli rozděleni do 3 skupin a společnými silami vyplňovali připravené pracovní listy, které potom se svým doprovodem konzultovali. Po celém dni jsme se všichni vrátili domů s dobrou vánoční náladou a nakoupenými dárky na Vánoce. Už teď se všichni těšíme, až se do adventních Drážďan společně vrátíme.

(Petříček, Michaelka, Martinka)

12. prosince 2019