Oslava svátku „HALLOWEEN“

Tento roční čas pro nás ve škole znamená oblíbenou oslavu „Halloween a Dušičky“.

Svátky, které jsou nám známé, ale někdy opomíjené. Děti se dozvěděly, v jakých zemích se Halloween slaví a jaké jsou tradice naopak u nás. Ve škole jsme mohli vidět čarodějnice, duchy, kostlivce, příšery všeho druhu a různé strašidelné masky. Děti projevily svou kreativitu nejen prostřednictvím kostýmů, výrobou přáníček, ale také při řešení různých otázek a úkolů v rámci výuky anglického jazyka.

Původ svátku Halloween sahá až ke starým Keltům, kteří před několika tisíci lety slavili v tuto dobu konec letní poloviny roku. Věřili, že na konci října, kdy začíná zimní polovina roku, se brány mezi zásvětím a naším světem otevírají a duchové mohou přecházet sem a tam. Aby si přivolali dobré duchy a odehnali ty zlé, zapalovali u svých obydlí svítilny. Možná právě tady vznikl zvyk vydlabávat a vyřezávat dýně a zapalovat je jako lucerny.

Naším hlavním cílem bylo, aby si děti odnesly skvělý zážitek z připomenutí této tradice, radostný pocit z her, soutěží a netradiční atmosféry.

Bc. Květoslava Sehnalová, Mathew Booth

3. listopadu 2019