Divoká školní zahrada

Zahrada představuje ideální místo pro výuku i poznávání života různých organismů. Letošní program společnosti Ornita se zabýval volně žijícími živočichy v různých druzích parků a zahrad. Nejvíce se program zaměřil na volně žijící ptactvo. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí z jejich života, jak hnízdí, čím krmí svá mláďata, kdo nebo co je ohrožuje a jak tomu zabránit.

Lektoři výborně vysvětlili význam ptáků pro člověka, jejich funkci ochránců zahrad a milých společníků. Zdůraznili, že je velmi potřebné ptáky na zahrady lákat různými krmítky a bazénky. Je dobré mít část zahrady co nejpestřejší, nepoužívat na ni chemické postřiky ani nesekat trávu, protože se mnoho ptáků živí i semeny a pijí ranní rosu ze stébel.

Žáci si pak mohli prohlédnout živé ptáky - hrdličku, holuba, špačka, sýkorky, vrabce, červenku…, ale i veverku a různé druhy měkkýšů. Další druhy mohli pozorovat jako vycpané exempláře. Jako každý rok měly přednášky vysokou úroveň a se společností budeme dále spolupracovat.

Koordinátorka EVVO Ing. Blanka Nožičková

7. října 2019