iQLANDIA Liberec

Ke konci školního roku je více času na školní exkurze, čehož jsme se rozhodli využít s dětmi ze 7. A a B a pár dětmi z 8. třídy a vyrazili jsme na exkurzi do Liberce do iQLANDIE. Cesta tam i zpět byla sice dlouhá, ale jeli jsme prostorným a klimatizovaným autobusem, takže to bylo snesitelné.

V areálu iQLANDIE bylo mnoho zajímavých interaktivních pokusů a exponátů z oblasti přírodních věd, viděli jsme například ohňové tornádo, vodní fontánu, fungování Faradayovy klece, mohli jsme si vyzkoušet simulátor zemětřesení, laparoskopickou operaci, vyfukování obřích bublin, stání ve vichřici atp. Jednou z nejoblíbenějších částí pak byl simulátor kosmického výcviku.

Exkurze proběhla bez problémů, děti se dobře bavily a věříme, že se i něco zajímavého dozvěděly.

Mgr. Zuzana Kozoňová, Ing. Sylva Vinklová, Petra Radová

25. června 2019