Výlet po stopách Karla IV.

Dne 3.6.2019 se třídy 6.A a 6.B zúčastnily výletu do našeho hlavního města, který se konal za účelem poznávání naší historie a jejích stop v hlavním městě Praze. Děti si s průvodkyní prohlédly Chrám sv. Víta, kde jim podrobný výklad otevřel oči a poté ocenili veliké umění starých mistrů kameníků, tesařů malířů, sklářů i stavitelů. Cestou Nerudovou ulicí žáci sledovali domovní znamení a odhadovali jaké řemeslo bylo v domě provozováno. Když celá skupina dorazila na Karlův most, dostaly všechny děti pracovní listy a měly za úkol zjistit zajímavé informace o stavbě a parametrech této kulturní památky. Veliké teplo trochu znepříjemňovalo pohyb po městě, ale na náladě nikomu neubralo. Po příchodu na Staroměstské náměstí jsme si prohlédli údajné rodiště Karla IV., dům u kamenného zvonu a pohyblivý orloj. Po občerstvení si děti odnášely spoustu nových dojmů, zkušeností, ale i silných emotivních zážitků, kdy museli překonávat únavu. Cestu k autobusu na Florenc už někteří absolvovali z posledních sil. Výlet se vydařil a obohatil všechny zúčastněné.
Třídní učitelka 6.A Blanka Nožičková

7. června 2019