První čtenářská dílna v 1.B –„ Moje oblíbená hračka“

V pondělí 8.4.2019 jsme měli ve třídě první čtenářskou dílnu na téma „Moje oblíbená hračka“. Pokusili jsme se podle předlohy popisovat hračku. Nejprve jsme si sedli na koberec i s hračkami, povídali jsme si o nich. Potom děti dostali pracovní listy s otázkami, na které měli napsat odpovědi. Například : Podívej se na svojí hračku a popiš, co vidíš?, Napiš, čemu se tvoje hračka podobá, od čeho se liší?, Na co si při pohledu na hračku vzpomeneš?...... Na konci pracovního listu měli žáci svojí hračku nakreslit. V závěru hodiny proběhla prezentace, kdy žáci povídali o tom, co napsali. Myslím, že práce jsou velice povedené. Žáci se velice snažili, měli odpovídat ve větách, což se také někomu i dařilo. Obrázky hraček se také velmi povedly. Příště si podobnou dílnu určitě zopakujeme.
Mgr.Milena Maršnerová

24. dubna 2019