Oslava svátku svatého Patrika v naší škole

V rámci výuky anglického jazyka měli žáci možnost dozvědět se zajímavé informace o Irsku a o svatém Patrikovi.
Den svatého Patrika je svátek, který se slaví každoročně 17. března na počest svatého Patrika, patrona Irska. Tento muž přišel v 5. století do Irska jako misionář a podařilo se mu přivést zemi na křesťanskou víru.
Lidé tento svátek po celém světě slaví především hudbou, tancem a popíjením zeleného piva. Poznávacím znamením pro příznivce svatého pastýře, který přinesl do Irska křesťanství, je i zelený trojlístek. Právě tímto trojlístkem Patrik vysvětloval tajemství Nejsvětější trojice. Lidé ho v den Patrikova svátku nosí namalovaný na obličeji nebo si jím zdobí oděv. Lidé v tento den také jedí zelená jídla.
Všeobecně je pro svatého Patrika i Irsko typická zelená barva, což se v den svatého Patrika projevuje zejména nošením zeleného oblečení.

Bc. Květoslava Sehnalová

19. března 2019