Techmania Science Center v Plzni

Vzhledem k blížícím se svátkům jsme se rozhodly, že si s žáky sedmých tříd zpříjemníme tento čas návštěvou Techmanie v Plzni. Nešlo ale jen o to, aby se děti už nemusely učit. Naopak, Techmania je experimentálním centrem, kde jsou expozice zaměřené na chemii, fyziku, biologii, astronomii, zdravou výživu atp., přičemž téměř vše je zde interaktivní, takže je možné si různé poznatky také vyzkoušet.

Nejprve jsme všichni společně navštívili promítání filmu ve 3D planetáriu o astronautech a Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), dále jsme viděli zábavnou show o tekutém dusíku a někteří si dokonce zkusili i jaké to je, když se jim polije tekutým dusíkem ruka. Další program už si děti určovaly podle jejich zájmu. Věříme, že celý program byl pro děti zajímavý a předvánoční čas si užily a snad se i něco nového naučily.

Mgr. Zuzana Kozoňová, Ing. Sylva Vinklová

28. prosince 2018