Nekonečný příběh – divadelní představení v kladenském divadle Lampion

Většině z nás se při zmínce o Nekonečném příběhu vybaví jeho filmové zpracování, jež nás jako děti uchvátilo a při kterém mnohým ukápla slza nejen u scény s umírajícím koněm Artaxem v Močálech smutku. Příběh poutavý v sobě však nese větší poselství, a to že posměšky mohou zasáhnout dětskou duši stejně silně jako rána pěstí. Chlapec Bastián patří k těm, kteří to ve škole se spolužáky nemá moc jednoduché, a přesto se nakonec stane tím hrdinou, který zachrání celou říši Fantázii. A právě ta možnost změnit svět, i když jsem teď pouhým dítětem, byla tím, co žáky v hledišti okouzlilo. Loutkové zpracování kombinované s živými herci bylo pro žáky atraktivní a většina z divadla odcházela s příjemným zážitkem.

Za třídu 5.A Mgr. Kašová

1. listopadu 2018