Exkurze za Kelty

Dne 14.5.2018 jsme s žáky osmých tříd podnikli exkurzi do muzea v Novém Strašecí, kde jsme absolvovali dva programy. První se týkal dějin Bible a způsobu, jakým se obecně knihy v historii vytvářely a zdobily, což bylo názorně ukázáno na historických svazcích Biblí.

Dále pokračovala interaktivní část, kde si žáci zkusili navrhnout a vytvořit vlastní knižní iluminaci, konkrétně iniciálu. Součástí byl i projekt, kdy návštěvníci muzea opisují verše evangelia, každý verš si podepíšou a až bude celý opsaný, toto nově vytvořené evangelium bude poté svázáno a vystaveno v muzeu.

Další program se týkal Keltů. Opět měl část teoretickou i interaktivní. Děti se dozvěděly o historii Keltů a o způsobu života a oblékání. Dále si vyzkoušely vytvořit z drátku keltský náramek a z vlny pásek.

Mgr. Zuzana Kozoňová, Mgr. Eva Bláhová

6. června 2018