Úvodní stránka » Základní škola » Akce » 2017/18 » Národní technické muzeum

Národní technické muzeum

6.2. jsme s osmými třídami jeli do Národního technického muzea v Praze, abychom se zúčastnili workshopu s názvem Rudolf II. a optika. Jednalo se o dějepisně-fyzikální program, ve kterém si žáci vyzkoušeli rozložit světlo pomocí skleněného hranolu, pozorovali světelné spektrum z různých světelných zdrojů, měřili ohniskovou vzdálenost čoček a skládali dalekohled. Zejména část týkající se čoček a hvězdářských dalekohledů byla uváděna v kontextu vlády Rudolfa II., který zval do Prahy významné astronomy i astrology.
Na závěr exkurze zbyl ještě čas na rozchod po prostorách muzea, kdy si každý mohl jít prohlédnout libovolnou expozici podle zájmu. Lákavá byla například expozice o fotografiích a filmech, o hutnictví nebo o dějinách dopravy s širokou ukázkou historických automobilů, vlaků, kol a letadel.

Mgr. Zuzana Kozoňová, Ing. Martina Svobodová

22. února 2018