Třeťáci se vrátili ze školy v přírodě

Slíbila jsem Vám, že až přijedeme ze školy v přírodě, podám o tom zprávu. Nejdříve jedno zklamání. Doktora Jonese jsme nespatřili, byl velmi zaneprázdněn a viděli jsme ho pouze odjíždět. Sice s námi po celou dobu komunikoval přes internet, posílal nám zprávy poštou a dokonce nám poslal dárek – modrého ptáčka vyřezaného z modrého krystalu přivezeného z Atlantidy, ale nesetkali jsme se s ním.

Co jsme tam dělali? Po celou dobu jsme se snažili získat části sextantu, abychom se mohli domluvit s Bohy. To se nám podařilo. Pro jeho získání jsme museli dokázat mnoho věcí: hledat a sestavovat vykopávky, zakreslovat mapy, učit se řeč domorodců, luštit šifry, vyrábět keramiku po starém způsobu, jezdit na koních, vyrobit si trička (po způsobu domorodců), vydělávat peníze na cesty po kontinentech, stavět oltář pro Bohyni Blataxanai, naučit se domorodou hru „VOZEMBOUCH“, vymýšlet pokřik, pracovat bez hádek ve skupinách, … a hlavně si to užívat.

Dana Odvárková

28. května 2007