Krkavcovití ptáci ve škole

Jako každý rok se již tradičně v naší škole pořádal přednáškový cyklus společnosti Ornita, tentokrát zaměřený na krkavcovité ptáky. Zúčastnili se ho žáci druhých až osmých tříd. Na tělesných znacích ptáků, jako je tvar a velikost zobáku, barva, tvar končetin a jiné, si žáci uvědomili jejich přizpůsobení způsobu života a druhu potravy, na který se specializovali. Poutavé vyprávění lektorů o ptačím životě a jejich inteligenci, doprovázené krátkými filmy a ukázkami vycpaných i živých ptáků se setkalo s velikým zájmem všech zúčastněných. Prohlídka živého krkavce, sojky, vrány a kavky, se stala opravdu nezapomenutelným zážitkem. Všichni žáci školy byli kolektivem lektorů pochváleni za vstřícnou atmosféru a slušné chování, za což byli odměněni drobnými dárky a plakáty s fotografiemi krkavcovitých ptáků.
Koordinátorka environmentálního vzdělávání Ing. B. Nožičková

12. října 2017