Exkurze do čokoládovny v Šestajovicích

V pondělí jsme se vydali na výpravu do Šestajovic - areál RODAS. V areálu stojí několik budov, které jsou obklopeny dřevěnými chaloupkami, kde žijí zvířata – kozy, ovce, koně, slepice, prasátka, sova…

Všechna zvířátka si děti prohlédly a po skupinkách se začaly věnovat řemeslům. Obarvily si svíčku, ozdobně nasypaly koupelovou sůl do lahviček a pak se pustily do té nejsladší činnosti v čokoládovně. Z teplé belgické čokolády si odlily kulatou čokoládu a podle vlastní fantazie a chuti si ji vyzdobily. Zbytky teplé čokolády děti vylízaly do poslední kapičky. V další výrobně si čokoládovými barvami ozdobily odlité srdce z bílé čokolády. Všechno si odvezly domů.

Výlet byl velmi zajímavý, poučný a zábavný. Děti se dozvěděly, jak se zpracovává čokoláda – fermentace kakaových bobů, temperování čokolády, sklízení bobů, až po výrobu vlastní čokolády. Cestou domů se v autobusu vznášela sladká čokoládová vůně.

1.A, 1.B, 3.B, 2.C, 3.A, 2.A

4. července 2017