5. A a 5. B na společné škole v přírodě

Třídy 5. A a 5. B strávily ve dnech 15. – 19. května 2017 krásných 5 dní na škole v přírodě v rekreačním středisku Blaník v Louňovicích pod Blaníkem v osadě Smršťov. Děti v kraji blanických rytířů navštívily Farmu Blaník, kde si každá třída pokřtila své zvířátko a žáci si užili areál plný atrakcí a zvířat. Nechyběla návštěva Malého a Velkého Blaníku a rozhledny na vrcholu. Zajímavá byla rovněž prohlídka Louňovického zámeckého muzea a Muzea včelařství Podblanicka s přednáškou místního včelaře i putování naučnou stezku po stopách těžby zlata Zlatodůl Roudný. Náš program byl ukončen návštěvou zámeckého parku ve Vlašimi a komentovanou prohlídkou paraZOO.

Celý pobyt panovalo nádherné letní počasí, které umožnilo i koupání, hru plážového volejbalua další aktivity, které připomínaly spíše pobyt v  rázdninovém přímořském letovisku. Ve volných chvílích děti soutěžily v družstvech (ve sportovních soutěžích, kvízech apod.). Na rozlučkové diskotéce byly vyhlášeny výsledky, předány diplomy a sladké odměny.

Kolektivy obou tříd se zde velmi sblížily a již se těší na další společnou akci.

(Š. Třísková, S. Vinklová)

24. května 2017