Vzpoura úrazům 2.C a 3.B

Tento projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny byl zaměřen na prevenci úrazů při nehodách dětí a mladistvých. Našim žákům přijel přednášet mladý chlapec Petr, který ke svému úrazu přišel v 17 letech při hrátkách s kamarády na mostě. Jedno špatné šlápnutí a…Od té doby se mu změnil celý život, následovaly rehabilitace, hledání nového způsobu života, ale nejen to, čekalo ho mnoho let těžké dřiny, aby se znovu postavil a mohl se pohybovat pomocí holí. Petr se nám snažil přiblížit pomocí setkání problematiku úrazů, upozornit na rizikovost životních situací a jak nejlépe předejít těmto úrazům. Celé setkání provázelo interaktivní video, při kterém děti mohly pokládat své dotazy. Petr při loučení rozdal dětem reflexní pásky a popřál jim mnoho zdraví a úspěchů v životě bez úrazů.

Za kolektiv žáků třídní učitelky 2. C a 3. B

18. května 2017