„Ochutnávání“ knih

Podporovat žáky, aby četli se zájmem a s chutí, je nelehký úkol, proto jsem se o to pokusila školní akcí s názvem „Ochutnávka“ knih. O co se jedná? Čtěte dál. Žáci vybraných tříd (3. B, 4. A, 5. B a 6. B) se během hodiny českého jazyka a literatury odebrali do školní jídelny, kde se tato akce konala. Na jídelních stolech, kde jsou zvyklí si odpoledne vychutnávat oběd, je překvapila nabídka - ochutnávka složená z knih. Stolky měly své prostírání, hlavní jídlo – vybranou knihu, květinu, aby se žáci mohli cítit příjemně. Každý si sedl na místo podle knihy, která ho zaujala, potichu se začetl a poté vyplnil pracovní list, kde sdílel své názory a informace z knihy. Když se mu kniha zalíbila, půjčil si ji domů, aby měl co zapsat do čtenářského deníku. Doufám, že knižní menu žákům chutnalo a jsem ráda za aktivní čtenáře, protože číst je krásné.

Mgr. Věra Oherová

19. dubna 2017