Velikonoční dílny s rodiči ve 3. B

Jako každý rok i letos jsme se sešli na dílničkách, kde nás čekalo mnoho překvapení, ale nejen nás, ale i rodiče žáků 3. B. Připravili jsme rodičům práci v centrech, která byla zaměřena na velikonoční vyrábění. V prvním centru měli za úkol zasadit afrikán do květináčku a ozdobit velikonočními vajíčky a kuřátkem. V druhém centru bylo za úkol vyrobit z papíru ovečku a ozdobit ji vatou. Třetí centrum bylo jedno z nejtěžších, spočívalo ve výrobě zapichovátka „zaječice“. Centra jsme zakončili posledním úkolem, barvením vajíčka, při kterém se musely použít dekorační obtisky. V průběhu vyrábění se děti posilňovaly dobrotami, které k Velikonocům patří – velikonoční beránek, zajíček, slepované linecké a mnoho dalšími dobrotami, které doma pekly s rodiči. Následující týden nás čeká projekt Velikonoce, při kterém děti budou pátrat po velikonočních tradicích a zvycích a také si něco upečou.

Tímto bych chtěla poděkovat rodičům za příjemnou atmosféru a spolupráci při velikonočních dílnách.

Za 3. B – třídní učitelka Michaela Ludvíková

18. dubna 2017