Týmová sborovna pro pedagogy

Co v sobě skrývá tento téměř tajemný název? To se dozvěděli pedagogové školy na dvoudenním výjezdním semináři, který se konal 7. a 8. května. Pod vedením zkušeného lektora si formou her vyzkoušeli řadu aktivit, které sami mohou využít v práci se žáky a současně se si vyzkoušeli některé osobnostní testy, při kterých objevovali své předpoklady pro týmovou spolupráci, kterou potřebují zejména při projektovém vyučování.

Kromě nových poznatků zažili i spoustu legrace, například když na frekventovaném místě plnili úkoly se zavázanýma očima a přihlížející diváci žasli nad skupinkou „podivínů“. V závěru jsme zkonstatovali, že jsme se sešli jako skupina individualit a vracíme se jako tým lidí, kterým je spolu nejen dobře, ale jejichž synergie se pozitivně promítne do výsledků práce se žáky.

Mgr. Věra Sklenářová

11. května 2007