"Hudební škatulky" a rock v tělocvičně

V pondělí 13.2. 2017 měli žáci 1.stupně možnost vidět a hlavně slyšet  pořad s názvem "Hudební škatulky". Skupina dvou hudebníků jednoduchou, srozumitelnou a zábavnou formou dětem představila  hudební styly, kterými jsou často obklopeny  z médií- hlavně pop, rap a další.  Celý pořad provázela  nejen  poutavá projekce, ale hlavně "živá " vystoupení, kdy hudebníci hráli a zpívali ukázky nejen z vlastní tvorby , ale i kdysi  velice populární písně jako "Holky z naší školky", "Královské reagge"...Během pořadu se učinkující nebáli se svými malými diváky spolupracovat -  snažili se je všelijak  zapojovat  do kreativní tvorby  své "hudební dílny"  a tímto způsobem  jim nenásilnou formou co nejvíce přiblížit jednotlivé hudební styly. Malým posluchačům se pořad velice líbil. A aby to nebylo žákům na 2.stupni líto, bylo  i pro ně v tělovičně školy připraveno hudební vystoupení. Kolem 10.hodiny dopoledne  se tu rozezněla  rocková hudba.  Žáci 2.stupně se tak stali diváky hudebního  pořadu , ve kterém jim byl podán zajímavou  formou vývoj světové rockové hudby ve 20.století. Pořad byl zaměřen  hlavně na americkou a britskou scénu, zmapovával proměny rockové scény od rock 'n' rolu, přes rockovou hudbu 60.let, hard rock, art rock, punk, new wawe, heavy metal, grunge  a až po hard core. V pořadu zazněly takové hvězdy jako  Presley, Beatles, Bob Dylan, Rolling Stones, Deep Purple, Sex Pistols, Nirvana..., a to nejen v rámci projekce , ale jejich hity tu byly  přezpívány díky účinkujícím i živě.  Celé vystoupení bylo  interaktivní a velká  legrace nastala,  když byli někteří  žáci  náhodně vtaženi do hudebního dění.  Na závěr  si všichni  společně s učinkujícími vytvořili vlastní píseň. To mělo velký úspěch!

Mgr.Markéta Antošová

28. února 2017