Krajské kolo přeboru škol v šachu Neratovice

Ve středu 14. 12. 2016 se konalo krajské kolo přeboru škol v šachu. Ani letos nechyběly naše výběry prvního i druhého stupně.

Mladší žáci ve složení Viktor Novák, Matěj Kučera, Ivana Růžičková, Filip Hrubý, Jáchym Porš a starší žáci ve složení Ondřej Popovský, David Lang, Josef Švec, Daniel Havlata a David Strnad bojovali ve svých kategoriích v turnaji hraném na 7 kol švýcarským systémem proti 11 nejlepším celkům Středočeského kraje. Mladší skončili celkově na 9. místě, starší na 8. místě z 12 účastníků. Velkým úspěchem je výsledek Davida Langa, který získal ve své kategorii nejvíce bodů ze všech zúčastněných (6,5 ze 7 možných). Nutno je také dodat, že nejstarší hráči 1. stupně naší školy byli z 3. tříd. V konkurenci starších soupeřů to měli tedy těžké, ale již dnes jsou velkým příslibem do budoucna.

Mgr. Václav Barták

odkaz na podrobné výsledky na webu chess-results

Foto v galerii: Marie Filipová

15. prosince 2016