Den válečných veteránů

11. listopadu si žáci sedmých tříd připomněli oběti první světové války u příležitosti mezinárodního Dne válečných veteránů. Navázali tak na minulý rok, kdy přišli k památníku obětem první i druhé světové války v Buštěhradě uctít jejich památku poprvé.

Na místě zazněla na flétnu část skladby „Il silenzio“ v podání jednoho z žáků, po které následovala minuta ticha. Ani v letošním roce sedmáci nepřišli s prázdnou. K pomníku položili vlastnoručně vyráběné věnce a zapálili svíčky.

Tento významný den je již po mnoho desítek let připomínán zejména ve Velké Británii a Francii, ale postupně se dostává do povědomí i v České republice. Na škole tak snad vznikla tradice, která napomůže tomu, aby utrpení našich předků nebyla zapomenuta. Možná se týká i Vaší rodinné historie.

Zuzana Kozoňová

14. listopadu 2016