Slavík prvních tříd

Pro mnoho lidí jsou cíle školy jasné: naučit žáky dávku informací, která je v osnovách a učebnicích, ale my učitelé víme, že dítě potřebuje ve škole prožívat i radosti, že škola by měla rozvíjet osobnost žáka po všech stránkách. To byl důvod, proč jsme připravily pro naše nejmenší žáčky pěveckou soutěž: „Slavík prvních tříd“.

Pro děti to byla společenská záležitost a mohly zde uplatnit své poznatky v oblasti společenského chování, jazykových i hudebních dovedností. Celou akci braly děti velice vážně, zodpovědně hodnotila soutěžící i porota. Hodnocení však nebylo hlavním měřítkem úspěšnosti akce, mnohem důležitější bylo, že si děti připomněly pravidla společenského chování a ověřily své schopnosti, některé si takto povzbudily i své sebevědomí. Tři nejúspěšnější soutěžící dostali diplom a malé odměny, ale ani publikum nepřišlo zkrátka, společně jsme si všichni pěkně zazpívali a došlo i na malé sladkosti. Celá akce byla docela „pěknou tečkou“ pátečního vyučování.

Blanka Havelková

Michaela Ludvíková