Výstava „Svět v Lidicích“

Krásné počasí a naše plánována akce mohla začít. Cesta do Lidic byla krátká, ale bylo se na co těšit. Po svačince nás uvedla do Lidické galerie velmi milá paní, která se nám plně věnovala po celou dobu výstavy. Upozornila nás na chování v galerii a v jejím okolí. Před výstavou byl pro nás nachystán naučný program, kterým nás prováděli Chytruše a Váhavec. Letošní výstava byla zaměřena na školu a vzdělávání. Skládání puzzle odstartovalo náš  program. Složení všech světadílu nebylo lehké, ale zdárně jsme ho společnými silami dokončili. Dalším úkolem bylo vytvořit dvojice, které měly hledat na výstavě obrázky kamarádů ze zemí, jež neznáme. Pro nás neznámé země byly Uzbekistán, Singapur a další. Slovo „NESAHAT“ provázelo naši skupinu po celou dobu programu. Děti neustále lákalo dotýkat se obrazů, výkresů a sošek. Výstava měla u dětí úspěch a doporučujeme ji navštívit. Cesta zpět do Buštěhradu utekla velmi rychle a děti čekala práce v centrech aktivit.

Za kolektiv žáků tř. učitelka 3. B Michaela Ludvíková

27. září 2016