Letní slavnost

V pondělí 27. června jsme se naposledy sešli s rodiči a dětmi, abychom uzavřeli školní rok 2015/2016. Protože ve škole probíhá přestavba, konala se letní slavnost poprvé v sadu za školou. Také náplň akce byla poněkud netradiční a musíme říct, že se povedla. Po úvodním slovu paní ředitelky představily svá vystoupení děti z mateřské školy a družiny. Na přírodním podiu je následně vystřídali žáci 9. tříd, kteří obdrželi certifikáty za ročníkové práce a knihu darovanou Spolkem rodičů. Po dojemném děkování a loučení se zájemci odebrali do školy, kde jim deváťáci ještě nahnali slzy do očí časosběrnou prezentací. Když pan učitel Vtípil zahrál a zapěl své veselé písně se sborem ze školy v přírodě, mohl prgram pokračovat dovednostními soutěžemi připravenými pedagogockým sborem a vychovatelkami z družiny. Na některých stanovištích děti spolupracovaly se svými rodiči, jinde soupeřily. Všude byla ale velká zábava. Na konci všeho snažení samozřejmě nemohla chybět sladká odměna. Komu vyhládlo, mohl se občerstvit u stánku kuchařek školní jídelny, nebo si mohl upéct tradiční špekáček. Až na poslední čtvrthodinu přálo počasí, takže si všichni akci užili, jak dokazují přiložené fotografie.

Děkujeme všem, kteří přišli a přejeme krásné léto.

Mgr. Václav Barták

28. června 2016