Naše škola jednou z nejaktivnější v soutěži Památníku Lidice

Každoroční mezinárodní soutěž Památníku Lidice s názvem “Lidice pro 21. století” proběhla i v letošním školním roce za účasti žáků naší školy. Celkem se do letošního 11. ročníku soutěže zapojilo 70 žáků, a přestože žádný z nich ve vědomostní ani literární části nepronikl do finálového kola,  naše škola se ocitla mezi těmi vůbec nejaktivnějšími. Při účasti více než 2100 studentů z ČR a zahraničí, jsme obsadili mezi 105 účastnickými školami osmé místo v kategorii o nejaktivnější školu. Ta počítá s poměrem zúčastněných žáků vůči všem žákům školy a nutno říci, že naše umístění by mohlo být ještě lepší, pokud bychom byli hodnoceni v rámci základních škol, neboť pro nižší ročníky ZŠ není soutěž určena, a tím logicky klesá i výsledný poměr v provnání se školami středními nebo gymnázii. Mezi základními školami bychom tak obsadili velice pěkné páté místo.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za čas a energii, kterou dohledávání informací a tvorbě literárních textů věnovali!

Co je soutěž "Lidice pro 21. století"?

Vědomostní soutěž vyhlašována Památníkem Lidice, Ústavem pro studium totalitních režimů a Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze. Je určena dětem a mládeži z celého světa ve věku 10 - 19 let. Jejím cílem je přispět k uchování památky občanů středočeské obce Lidice, zavražděných nacisty v roce 1942, a k prohlubování znalostí nejmladší generace o historických událostech, vztahujících se k druhé světové válce a k nacistickým totalitním režimům 20. století.

Více o soutěži, včetně přehledu minulých ročníků, na webu www.lidice21.cz

Jan Vtípil, učitel dějepisu