Poznáváme sousední země – jednodenní zájezd do Regensburgu

V pátek 11. prosince 2015 navštívilo 44 žáků 2. stupně naší školy krásné a starobylé německé město, které sídlí na soutoku Dunaje a Řezné, Regensburg.
Prošli jsme se po středověkém mostu, který v délce 309 metrů překlenuje dvě ramena Dunaje a byl dostavěn již ve 12. století.
Zavítali jsme do historické budovy bývalého skladiště soli, kde se dnes nachází muzeum světového dědictví UNESCO.
Prohlédli jsme si jednu z nejvýznamnějších katedrál Německa, gotický dóm sv. Petra. Zde nás zaujali mj. středověké vitráže a smějící se socha archanděla Gabriela.
Vydali jsme se na procházku historickým centrem. Prošli jsme množstvím křivolakých uliček a objevovali jsme měšťanské domy, velkolepé patricijské věže a památkově chráněné ulice plné předvánoční výzdoby.
Při ochutnávání místních specialit a nákupu vánočních dárků na vánočních trzích jsme vyzkoušeli jednoduché německé fráze.

Mgr. Šárka Třísková, Mgr. Věra Oherová

14. prosince 2015