Vařím, pečeš, smažíme.

Přišel čas vyzkoušet i praktické dovednosti a zručnost našich žáků, a to konkrétně žáků 8. třídy. V hodině pracovních činností si mohli naši snaživí „kuchaři“ a pečlivé „kuchařky“ vyzkoušet jak přípravu hlavního jídla i s přílohou, tak i dezertu.

Jako hlavní chod byl hlasováním zvolen poctivý domácí hamburger se zeleninovou oblohou, přílohou k němu byly americké brambory pečené v troubě. Jako zákusek pak žáci pekli kefírovou buchtu. Chlapci si zvolili čokoládovou variantu, dívky oříškovou.

Samozřejmě vše, co si naši žáci upekli a usmažili, také následně hodnotili z labužnické stránky a neváhali se se svými výtvory podělit i s jinými žáky školy nebo s vyučujícími.

Musím uznat, že jejich nadšení a radost z vaření, pečení či smažení mě mile překvapila, a doufám, že některého „kuchaře“ či „kuchařku“ naše společná práce nadchla natolik, že si toto povolání zvolí za své.

Mgr. Julie Kašová

23. listopadu 2015