4.A navštívila novou knihovnu v Buštěhradě

14. října 2015 se děti nemohly dočkat, čekala je totiž návštěva knihovny v nově zrekonstruované části našeho zámku. Od této prohlídky žáky neodradila ani cesta v lehkém deštíku. Děti byly nadšené již při vstupu do zámku, jelikož je vstup zrekonstruovaný podloubím, které vede přímo do vchodu knihovny.

V knihovně už na nás netrpělivě čekala paní knihovnice, která nám ukázala nové prostory knihovny, vysvětlila význam jednotlivých písmen a číslech na knihách a seznámila nás s žánry knih. Ukázala nám čtenářský koutek pro děti, ve kterém děti zarecitovaly několik veršů z básniček a ukázaly své čtenářské deníky, které si pilně vedou a každý měsíc ve škole prezentují před celou třídou.

Poslední překvapení si pro nás připravila paní knihovnice v podobě prohlídky městského úřadu, kde se nachází matrika, pokladna, velký sál a obřadní síň.

Tento den byl velmi zdařilý, dovolila bych si poděkovat paní knihovnici Mgr. D. Čermákové za její vstřícnost a krásnou prohlídku částí městského úřadu.

Bc. M. Ludvíková

tř. učitelka