Sedmáci ve východní Africe

Protože je v ŠVP pro 7. třídu jedním z tématických okruhů Afrika, vydali jsme se 24.9. 2015 do kladenského kina Hutník na pořad o východní Africe. Dokumentární cestopis doplněný mluveným slovem a krásnými fotografiemi byl úchvatný. V nejednom z nás se jistě probudila touha vydat se podobně jako slavní Zikmund a Hanzelka, nebo dříve Emil Holub, do africké savany, setkat se s pravou divočinou, místními obyvateli a kmeny a krásnou přírodou. Pořad názorně ukázal krásu ale i drsnou denní realitu běžného života tamní oblasti a všechna přírodní a kulturní specifika. Jako bonus jsme obdrželi od pořádající společnosti krásné výukové karty, z kterých jsme udělali ve škole pěknou edukativní výstavu, kterou si můžete při návštěvě školy prohlédnout.

Mgr. Václav Barták

6. října 2015