Žáci 7. třídy navštívili Evropský dům

Dne 2. 6. se vydala 7. třída na exkurzi do Evropského domu v Praze, aby se dozvěděla základní informace o Evropské unii.

Žáky čekal interaktivní program se zkušeným lektorem, kde se zábavnou, ale především i efektivní formou seznámili s Evropskou unií, její činností a fungováním. Součástí programu bylo mimo jiné zhlédnutí vzdělávacího filmu Referát o Unii, ve kterém se žáci vypravili s kreslenou postavičkou Arnoldem přímo do centra evropského dění Bruselu a měli mnohdy možnost ovlivňovat samotný děj filmu.

Výukový program jako celek vedl k pochopení základních principů fungování Evropské unie a jejího významu pro Českou republiku v současném světě.

Na závěr obdrželi výukové materiály, které již plně využívají v hodinách občanské výchovy a zeměpisu.

Mgr. Věra Oherová

Mgr. Václav Barták