Preventivní program „Když chceš, tak to dokážeš“

Hudební program zaměřený na prevenci rizikového chování, který vznikl pod záštitou vlády ČR, se v pátek uskutečnil také v naší škole. Radoslav „Gipsy“ Banga se s žáky podělil o svůj osobní příběh a zkušenosti, motivoval je k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování.

V přibližně dvou hodinovém programu zazněly také autorské písně, které příjemně doladily atmosféru programu a obohatily jej.

Cílem programu bylo mimo jiné také posílit v mladé generaci víru a přesvědčení, že budoucnost je v jejich rukou a že každý má právo a možnost změnit svou situaci i svět k lepšímu a žít smysluplný a spokojený život.

Mgr. Julie Polášková

1. června 2015