Šesťáci v divadle

Výuka českého jazyka není jen pravopis a mluvnice, patří do ní i návštěva divadelních představení. Ve středu 29.4. se žáci 6. třídy vydali do Divadla v Dlouhé na představení O líné babičce.

Jednalo se o velmi vydařené představení s mnoha vtipnými momenty. Když se řekne babička, většina z nás si představí upravenou starou dámu, která má doma vždy pečlivě uklizeno a vzorně napečeno nebo neustále hlídá svá vnoučata. Babička z divadelního představení je však úplně jiná – neuklízí, nepeče, nevaří a občas ani nehlídá děti! Ale pozor, ona není líná, jak by se z názvu hry mohlo zdát. Ona se totiž rozhodla, že si splní svá dávná přání, která si celý život střádala do starého škapulíře. Nic pro ni v důchodu není problém, a tak se učí potápět, lyžovat, řídí nejrychlejší auto na světě, naučí se nakupovat na internetu nebo si vyleze na osmitisícovku. Vše, co si celý život přála splnit, se jí na stará kolena splnilo. Představení bylo doprovozeno živou hudbou, projekcí nebo opravdovou létající vzducholodí.

Zajímavý okamžik z představení

Komentář, proč se to líbilo

Líbily se mi okamžiky s hudbou.

Protože to dělalo krásnou atmosféru.

Mám diagnostikovanou mozkovou příhodu mozkové demence a když se na mě křičí, tak se zhorším.

Scénka se několikrát opakovala.

Když babička vysvětluje yettimu, jak se rozmnožovat.

Škoda, že to babička neřekla nahlas.

Hudba – Ctrl,alt,delete.

Ten pán byl prostě hacker.

Pozor je to drahé.

Paní se poučila.

Líbil se nám okamžik s naslouchátkem starého pána.

Protože to bylo vtipné.

Když babička koupila 60 barelů ropy a ani nevěděla, co koupila.

Protože to bylo vtipné.

Učení pro důchodce na počítači.

Většina důchodců odešla, kromě Milady.

Zajímavé okamžiky očima žáků, které sami sepsali v další hodině češtiny.

Mgr. Bc. Kristýna Krečová

4. května 2015