Noc s Andersenem 2015

Již počtvrté se naše škola zapojila do této celosvětově známé akce. Letos bylo téma opět dané a znělo „Na hradě Bradě“, kterým jsme se nechali inspirovat. Děti se ocitly ve středověku na hradě Buštěhradě a poté, co byly rozděleny do 5 významných rodů s trochu prapodivnými názvy – Komárkáři z Pupínkovic, Sovínci z Lesic, Pomaleši ze Šnečic, Zlopredové ze Zlobic, Práškovači z Vysavačovic, začal boj o dobývání pokladu hradu Buštěhrad. Rody plnily různé úkoly – například malování vlastního erbu, hádaly tajemné hádanky a zaříkadla u princezny Fury, stavěly nejvyšší věž či srážely trochu netradiční kuželky či skládaly rozstříhaný obraz. Také nás navštívil hradní duch, Smraďopuch, který zlobivým dětem pohrozil, že si je odvede do své tajemné komůrky. Poté, co vítězný rod Komárkáři z Pupínkovic, objevil svůj poklad schovaný v podhradí ve skleníku a ostatní rody tajemnou truhlici plnou sladkostí, jsme se všichni uchýlili zpátky do komnaty a sledovali film Rebelka. Ráno jsme posnídali v hradní jídelně a všechny šlechtice, šašky, princezny či dvorní dámy propustili z hradu Buštěhradu domů.

Mgr. Oherová Věra, Mgr. Polášková Julie

7. dubna 2015