Lyžařský kurz Postalm (Rakousko) 2015

Jako každý rok vyrazila naše škola i letos na lyžařský kurz. Za místo konání byl letos prvně zvolen rakouský Postalm. Přestože se jelo až 20. března, sněhu bylo v Alpách dostatek a všech 27 žáků 2. stupně s paní ředitelkou Krečovou, paní učitelkou Zelovou a učitelem Bartákem měli ideální podmínky na lyžování. I když byl sníh poněkud mokrý, vynahradilo nám to sluníčko, které svítilo téměř celou dobu zájezdu. Na třech liduprázdných sjezdovkách žáci procvičili a zdokonalili carvingové oblouky a začátečníci se naučili bezpečně sjíždět i červeně značený svah. V pondělí, když bylo v plánu půl dne bez lyží, vyzkoušeli si všichni snowtubing a střelbu z laserové biatlonové pušky, což bylo příjemné zpestření a velký zážitek. Celý kurz proběhl bez jakýchkoliv větších problémů, žáci byli hodní, strava chutná, učitelé pozorní a hlavně se nikomu nic nestalo. Děkujeme všem účastníkům a věříme, že se nám podobnou akci podaří uskutečnit i příští školní rok na stejném místě.

Mgr. Václav Barták

26. března 2015