Charitativní sbírka na Skutečný dárek

Vánoce jsou časem klidu, společných chvil s rodinou a také časem dobrých skutků. Proto jsme v průběhu vánočního jarmarku v naší škole uspořádali sbírku na zakoupení Skutečného dárku. Jedná se o charitativní formu podpory, kdy zakoupíte konkrétnímu člověku v rozvojových zemích konkrétní dárek. Pro nás to mohou být běžné předměty, ale pro komunity v Etiopii, Afganistánu a dalších zemích jsou to nepostradatelné součásti jejich života, které si bohužel z různých důvodů nemohou dovolit. Takové dárky tedy mohou být například čistá toaleta, bezpečný porod, kanystry na vodu, šicí stroj, malá bioplynová stanice, zavedení pitné vody do vesnice a velmi důležitým druhem dárků jsou dárky zaměřené na vzdělávání – školní potřeby pro děti, vzdělávání učitelů, školní tabule, apod.

Při vánočním jarmarku se nám podařilo vybrat téměř 1700 Kč! Zbylou částku doplatili dárci z řad učitelů školy. Společně jsme tak mohli zakoupit ŠICÍ STROJ pro jednu ženu v Namibii a ČTYŘI KANYSTRY NA VODU pro jednu rodinu v Etiopii. Více informací o zakoupených dárcích na obrázcích v příloze nebo na webu organizace.

Děkujeme všem, kteří se zapojili a pomohli nám udělat dobrý skutek.

Bc. Markéta Hanzlíková

7. ledna 2015