Nahlížení do mikrosvěta

Jak vypadá svalová nebo nervová buňka? Co je to trepka? Jak se rozmnožují šroubatky? Odpovědi na tyto a mnoho jiných otázek mohli získat žáci naší 8. třídy, kteří se zúčastnili mikroskopování mikroskopy na Střední průmyslové škole stavební a Obchodní akademii, Kladno. Stali se účastníky projektu „CESTOU PŘÍRODOVĚDNÝCH A TECHNICKÝCH OBORŮ NAPŘÍČ STŘEDOČESKÝM KRAJEM“ . Celá aktivita je spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Naše škola využívá mnoha možností jak výuku obohatit a „suchou“ teorii oživit nevšedními zážitky i prací na nejmodernějších přístrojích jaké jsou v současnosti k dispozici. Společně s mikroskopováním řešili žáci úkoly výukové aplikace na tabletu a dokonce si výsledky své práce mohli odeslat na svůj e-mail. Všichni se svých úkolů zhostili se ctí a tento druh výuky je velmi bavil.

Ing. Blanka Nožičková

1. prosince 2014