Desatero druhů sov 22.9.2014

Dne 22. 9. 2014 se žáci naší školy zúčastnili přednášky o sovách žijících na našem území. Žáci se seznámili s celým spektrem druhů, zajímavostmi z jejich života, rozlišovacími znaky a měli možnost poslouchat i jejich zvuky. Největším zážitkem však byla přítomnost několika živých sov od malinkého sýčka až po výra velkého. Na sovy odchované v zajetí si dokonce mohli sáhnout. Informace o jejich hnízdění i důvodech, proč některé sovy vymírají, doplnila videa s jejich chováním ve volné přírodě. Překvapivé byly informace, že výr je schopen ulovit lišku nebo kunu i zvláštní strategie přežití mláďat, která se v době nedostatku stávají kanibaly a sežerou své mladší sourozence v hnízdě. Přednášku vedli členové společnosti Ornita o níž se můžete dozvědět více informací na internetu.

Ing. Blanka Nožičková

23. září 2014