Úvodní stránka » Základní škola » Akce » 2013/14 » 6. třída v muzeu voskových figurín v Praze

6. třída v muzeu voskových figurín v Praze

V pondělí se naše třída vydala na poslední školní výlet. Setkali jsme se s 80ti českými a světovými celebritami. Kde že jsme to byli? Navštívili jsme Grévin – Muzeum voskových figurín v Praze. Dozvěděli jsme se například, že pro figurínu Vinnetoua věnovala manželka herce, který hrál stejnojmennou postavu ve filmu, originální kostým, odznak hodnosti četníka ze St. Tropez, který byl ztvárněn úžasným Louisem de Funesem, byl taktéž věnován manželkou herce, ale i české osobnosti se podíleli na vzhledu své figuríny - Lucie Bílá například zapůjčila své šaty a šperky, Roman Šebrle svůj dres a Karel Gott si přišel svou figurínu dokonce učesat. Výroba jedna figuríny trvá 6 měsíců a stojí až jeden milion korun. Výlet se nám moc líbil a přikládáme společnou fotky s hvězdami světového formátu.

Mgr. Věra Oherová

24. června 2014