1.A na Křemílkovo - Vochomůrkové škole v přírodě v Krásné u Pěnčína

Vyrazili jsme v pátek a všechny děti se moc těšily. Pro někoho bylo loučení trošku smutné, protože od rodičů jely některé děti úplně poprvé. Celou školu v přírodě jsme zvládli vyborně, děti byly úžasné a až na několik malinkých stýskáníček, žádné slzičky nebyly. Na stýskání jsme měli kouzelné prášky, které hned zabraly. Měli jsme také "prášky" proti zlobení, ale vůbec jsme je nepoužili. Celou školou v přírodě nás provázela extrémní vedra, tak jsme museli některé výlety zrušit. Moc nás to mrzelo, ale zdraví bylo důležitější. Vynahradili jsme si to mnoha soutěžemi a hlavně bazénem, který nám úspěšně pomáhal, vedra příjemně vydržet. Na jeden výlet jsme přeci jen šli, spíše jeli. Až před chaloupku pro nás přijel vláček, který nás odvezl na kozí farmu do Pěnčína. Bylo tam hodně zvířátek, prošli jsme si sklárnou na výrobu korálků a v dílně si děti vyrobily náramek. Po nákupech, zmrzlince, návštěvě sýrárny, jsme nastoupili do vláčku a ten nás zavezl do chaloupky, kde jsme okamžitě všichni skočili do bazénu.
Děti si psaly deníky, soutěžily, luštily šifry a hlavně v praxi používaly vše, co se ve škole naučily. Celou dobu vydělávaly a také vracely penízky s obrázky Křemílka a Vochomůrky. Dvakrát za pobyt mohly uplatnit svou šikovnost při nakupování na jarmarku. Svou odvahu děti ukázaly při noční bojovce, měli jsme i dvě hrdinky, které na cestu vyrazily samostatně, ostatní šli ve dvojicích. Šikovnost, čtení šifer a plnění úkolů si mohli Křemílkové a Vochomůrkové vyzkoušet při honbě za pokladem. Abychom mohli rychle rozlišit týmy, měl každý tým čepičku od mužíčků v barvě svého týmu. Na cestu k domovu, si děti oblékly trička, která si vytvořily. Spoustu fotek můžete vidět zde
Vochomůra, Křemel a Dr. Bebíčková
(Odvárková, Blaziusová, Strnadová)