Druháci na škole v přírodě pod Troskami

V sobotu 31. května 2014 se žáci druhých tříd vydali do krásného hotelu Trosky. V dopoledních hodinách jsme se věnovali psaní v písankách, deníkům školy v přírodě, čtení, seznamování se s krajinou a besedou se známým spisovatelem M. Adamcem.

V rámci dopoledního vyučování byla možnost si vyrobit batikovaná trička, náramky, kytičky z pedigu nebo látky a vlastní kostým.

V odpoledních hodinách nesměl chybět polední klid, při kterém žáci měli odpočívat, ale … Po nabrání sil nás většinou čekal výšlap do neznáma. Navštívili jsme hrad Valdštejn, Trosky, rybník Vidlák, užili jsme si spoustu stopovaček, dobrodružných her. Za každé vítězství se žáci mohli těšit na bankovky, které sbírali po celou dobu našeho pobytu.

Poslední večer jsme si opékali vynikající párky, hráli na hudební nástroje, zpívali táborové písně a nikomu z nás se nechtělo domů. Následující ráno, při závěrečném vyhlášení, si žáci mohli za vydělané bankovky koupit něco na bleším trhu u babek.

Při odjezdu nás doprovázela historická vozidla svými „úžasnými“ klaksony.

Na tuto školu v přírodě budeme všichni dlouho vzpomínat, protože zanechala v našich srdcích spoustu vzpomínek.

Třídní učitelky Bc. Michaela Ludvíková a Kateřina Jandová

10. června 2014