Exkurze s tablety na Vinařickou horku v rámci projektu EU a STČ kraje 19.5. 2014

V pondělí 19.5. 2014 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili pilotního programu projektu Cestou přírodovědných oborů napříč Středočeským krajem, který se zabýval jedinečným biotopem Vinařické horky. Každá skupina 2 až 3 žáků dostala tablet s aplikací, kterou vyvinuli pedagogové SPŠS a OA Kladno. Na tabletu se zobrazovala mapka s trasou a stanovišti, na kterých museli žáci plnit různé úkoly a odpovídat na otázky z historie, ekologie, geologie a dalších oblastí. Informace pro zodpovězení otázek získávali žáci z informačních tabulí naučné stezky nebo encyklopedie dostupné na tabletu. Počasí nám přálo, ale rozbahněný terén všem trochu ztížil plnění úkolů. Všichni žáci se svých úkolů zhostili s úspěchem a získali mnoho nových poznatků.

Ing. Blanka Nožičková

20. května 2014