Pasování prvňáčků z 1.B na čtenáře v knihovně

V pátek 25.4.2014 dopoledne se odehrála v Městské knihovně Buštěhrad slavnostní událost podle tradice již třetím rokem se konalo „Pasování prvňáčků na čtenáře“. Tentokrát vše proběhlo i s panovníkem Matyášem Bukem z Buštěhradu, který prvňáčky pasoval svým mečem na čtenáře.

Nejprve žáci měli za úkol přečíst úryvek z knížky, že si pasování opravdu zaslouží. Kromě společného čtení, žáci také recitovali básničky. Odměnou dětem byla medaile a pohádková knížka jako dárek od paní knihovnice.

To, že se žáci během roku naučili číst, je důvod k oslavě. Radost ze čtení je velkou hybnou silou, pozitivní motivací, která vede efektivněji k cíli. Základním cílem je obsah čteného, tedy čtení s porozuměním. Čtení je hlavní činností každého člověka v jeho cestě za poznáním.

Knížka je pro děti nejkrásnějším dárkem a čím více knížek děti přečtou, tím jejich říše písmenek, dobrodružství a fantazie bude barvitější a krásnější.

„V knize najdeš moudrost, poučení či zábavu,
                            s knihou můžeš prožít i dobrodružnou výpravu,
                            proto si knihy važ, čti a měj ji stále rád,

potom bude kniha Tvůj věrný kamarád.“

Doufáme, že děti budou dobrými čtenáři a častými návštěvníky knihovny.

Mgr. Milena Maršnerová, uč.1.B a Mgr. Drahomíra Čermáková, knihovnice

29. dubna 2014