Protidrogový program

V úterý 27. února jsem měla možnost zúčastnit se jednoho z mnoha seminářů, které byly dětem poskytnuty v rámci prevence. Toto sezení vedl Honza Štanc z Protidrogového centra v Kladně a bylo zaměřeno na prevenci kouření pro 6. ročník. Seminář byl rozložen do dvou vyučovacích hodin, ve kterých byly děti seznámeny s veškerou problematikou a riziky kouření, zároveň v komunikativním kruhu mohly volně vyjádřit své názory a otázky, na které jim bylo na profesionální úrovni zodpovězeno. Pokud bych ze své pozice mohla hodnotit, bylo to velmi zajímavé a kvalitní školení.

Zároveň ale nesmím opomenout další semináře, jež byly zaměřeny na rodinné právo, kriminalitu mládeže, trestné právo, prevenci drogové závislosti a komunikaci mezi lidmi.

Klára Nejedlá (metodik prevence)

15. března 2007