Zdravé zuby v 1. třídách

V dnešní době si každý hlídá svůj bílý úsměv - potažmo své zuby. Nejen proto, že krásný úsměv něco stojí a nepravidelné docházení k zubaři a špatná zubní hygiena = zkažené zuby a veliká bolest. Čím dříve se každý začne o své zuby starat, tím lépe. Nestačí si jen zuby "přelíznout" kartáčkem s pastou, ale pořádně a správně si je vyčistit. Také zdravá a vyvážená strava přispívá ke zdravým zubům.
Toto všechno bylo obsaženo v našem projektu. Děti si přinesly zdravou svačinku, kartáček, pastu a také pyžamo. Nejdříve jsme si "schrupli" na koberci a po probuzení jsme si uvařili čaj a dali si tu zdravou snídani. Pak jsme se v pyžamech podívali na pohádku o zubech. Na modelu jsme si předvedli, jak se čistí zuby a ještě se na to podívali v instruktážním filmu. Pak jsme pracovali na pracovních listech. Na závěr jsme si vše zopakovali. Den byl pro děti zajímavý a snad si budou zuby čistit správně a nepřipojí se k celosvětové epidemii zubních kazů.
Dana Odvárková Milena Maršnerová
učitelky 1.A a 1.B