Volba povolání - návštěva pracovnice úřadu práce - 9. třída 26.11.2013

V úterý 26. 11. 2013 zavítala na naši školu pracovnice Úřadu práce Kladno, která se specializuje na podpůrné aktivity, jako jsou např. návštěvy žáků v závěrečných ročnících, pomoc při sepsání životopisu, průvodního dopisu apod.

Žáci 9. třídy měli možnost nahlédnout do statistik zaměstnanosti v našem kraji, zhodnotit volbu svého povolání s nabídkami práce, po kterých je poptávka. Pracovnice úřadu se žáků konkrétně ptala, kam budou po základní škole směřovat jejich kroky, a následně jim sdělila, jaké možnosti by na trhu práce měli v současnosti.

Žáci si mohli pročíst nabídky pro ty, kteří mají ukončenu pouze povinnou školní docházku, také pro ty, kteří dosáhnou středoškolského vzdělání. Pracovnice žáky upozornila též na možnost výběru vhodného učiliště, jelikož poptávka po kvalifikovaných pracovnících z různých učebních oborů rok od roku stoupá.

Na závěr besedy proběhla diskuse, ve které se žáci mohli doptat na doplňující informace k jejich výběru střední školy.

Mgr. Polášková Julie

29. listopadu 2013