Halloween 23.10.2013

Již tradiční oslavu keltského svátku uspořádala naše škola ve středu 23. října 2013. Během dopoledního vyučování žáci s rodiči na I. stupni vyřezávali dýně a k tomu se posilňovali velmi chutnými sladkostmi a dobrotami všeho druhu, které doma napekli, aby jim šlo dílo lépe od ruky. Na II. stupni probíhalo dlabání na chodbě nové budovy pod dohledem paní učitelky Odvárkové. V 16h se otevřely brány naší školy pro veřejnost. Na chodbách byly k zakoupení bylinkové čaje a podzimní dekorace. V atriu probíhal rej masek, po němž byla vyhlášeno to nejoriginálnější strašidlo. Atmosféru svátku dokreslovala strašidelná výzdoba a samozřejmě též vyřezané dýně, z nichž v rámci programu byla porotou zvolena ta nejkrásnější. V rohu atria plápolal v sychravém počasí ohníček k zahřátí ale též k opečení buřtů, jež byly na místě k prodeji. Celá oslava se nesla v příjemné atmosféře, při níž se mohli společně setkat rodiče, žáci a učitelé.

Mgr. Václav Barták

8. listopadu 2013