Exkurze Říčany 7., 8. třída 17.10.2013

Dne 17.10. 2013 se žáci 7. a 8. třídy zúčastnili programů „Šití módního doplňku“, „Výroba ručního stávku“ a „Potisky“, které byly financovány z evropského sociálního fondu ČR. Žáci jednotlivých skupin si vlastníma rukama vyrobili látkové tašky, potištěná trička a ruční stávky. Všichni žáci získali praktické zkušenosti, nevšední dovednosti a odnesli si pěkný pocit z dobře vykonané práce. Tyto akce z projektu „ Řemeslo má zlaté dno“ mají dětem ukázat, jak důležitá je manuální zručnost a že práce vlastníma rukama není méněcenná. Žáci postupně získávají představu o některých řemeslech a uvědomují si jak náročné na čas i dovednost je vyrobit nějaký výrobek. Programy navazují na školní vzdělávací program a pomáhají žákům orientovat se při výběru budoucí profese. Získávají představu o činnostech, ke kterým se běžně nedostanou a mohou objevit talent, který by se jinak neprojevil či objevit činnost, ze které se může stát celoživotní koníček.

Ing. Blanka Nožičková

17. října 2013