Návštěva 2.A v buštěhradské knihovně 27.9.2013

Naučná procházka do knihovny

Jako každý rok jsme se vydali v pátek 27. září do „naší“ oblíbené knihovny v Buštěhradě, kde už na nás čekala paní knihovnice. Děti ji potěšily dekorací podzimního draka, kterou vyráběly při pracovních činnostech, vracely knihy po prázdninách, ale některé si přišly i knihu vypůjčit. Po prohlídce nových knih, které nám paní knihovnice ukázala, děti předvedly, jaké pokroky ve čtení dokázaly. Recitovaly a dramatizovaly jejich oblíbenou básničku „Princeznička na bále“ a přečetly pár vět z neznáme knihy. Paní knihovnice nám také přečetla několik řádků ze zajímavých a legračních knih, které mají nově k vypůjčení.

Při odchodu nás upozornila na týden knihoven, který se koná od 31. září do 4. října 2013. Po cestě zpět do školy jsme se seznamovali s dopravními značkami, názvy ulic a orientačními body Buštěhradu.

Tímto bychom chtěli poděkovat paní knihovnici Mgr. D. Čermákové za příjemně strávené páteční dopoledne a už příští měsíc se budeme těšit na čtení babičkám a dědečkům v DPS Buštěhrad.

tř. učitelka M. Ludvíková

1. října 2013